1. Upala grla i čvorići kod osoba bez krajnika

    Pitanje broj: #161317

    U toku bakterijske upale grla kod devojčice od 12 godina koja je pre 4 godine operisala sva tri krajnika. Primetila sam u dubini grla male granulacije (čvoriće) boje sluzokože. Ona je to opisivala kao da joj je nateklo grlo.

    Doktori koji su gledali kažu da je to zbog nepostojanja krajnika (limfni čvorici ako sam razumela), ali posle popijene terapije (Augmentin), nakon mesec dana, još uvek stoje samo manji po veličini. Šta da očekujem? Da li će nestati i hoće li se uvek javljati prilikom upala grla?

    Odgovoreno: 10. 03. 2019.

Komentari na pitanje: #161317

    • Šta otprilike znači ovaj nalaz: RTG snimak lumbalne kičme u dva pravca. Očuvani intervertebralni prostori, visina i konfiguracija pršljenskih tela lumbalne kičme. Održana fiziološka lordoza lumbalne kičme.

      Dijagnoze: Radiološki pregled, neklasifikovan na drugom mestu ZO16

      Vid zdravstvene zaštite : Kurativa