1. Bolovi u grlu i svrab u ušima

    Pitanje broj: #160697

    Imam problem sa bolovima i grebanjem u grlu, već više puta za redom u poslednjih 2 meseca, mene počne da boli grlo i grebe, osećaj je kao da mi se sakupila neka bodljikava kugla prašine koju ne mogu da iskašljem niti da progutam. Najpre počne samo ujutru i uveče to grebuckanje, a zatim konstantno tokom celog dana. Pila sam Ospamax pre 2 meseca, a pre mesec dana Amoksicilin, I to prođe ali se ubrzo ponovo pojavi bol i grebanje. Takođe, svrab u ušima je bio nepodošljiv, a od poslednje terapije osećam bol u levoj strani grla. Da li bi trebalo da se urade neke analize krvi ili neki bris, bila bih zahvalna za još jedno mišljenje doktora?

    Odgovoreno: 12. 02. 2019.

Komentari na pitanje: #160697

    • Molim Vas za pomoc. Vec nekoliko godina imam problem sa levim uvom. Uvek kada odem kod doktora ORL mi kazu da mi je uvo zdravo da samo treba da se cisti od cerumena i to je to. To traje od februara meseca 2018 godine. Vec godinu dana tacnije od oktobra meseca 2020. godine pojavili su se novi simptomi jaki bolovi u uvu, bol u usnoj skoljci, untrasnjosti uva, grebanje u uvu, nemogucnost saginjanja, stalan osecaj da mi je neko strano telo u uvu. Prodje na par dana po ciscenju uva od cerumena pa se simptomi jave. Bolovi su bili od uva, ka vilicama na nize ka vratu. Pila neke tablete mislila to su usi, ne prolazi godinu dana , trpim. Sve se to pojavilo kada sam se pripremala za polaganje Pravosudnog ispita. U bolovima polozila jedva i advokatski ispit izvadila umnjak. Osecaj grebanja u uvu, nemogucnost saginjanja jer grebe uvo stalan osecaj da mi je strano telo u uvu ne prolazi. To su stalni simptomi. To godinu dana ne prolazi.Par dana umine od ciscenja cerumena pa ponovo. Boli i grebe u uvu. Doktori OrL vise njih je reklo da je uvo zdravo. Prosao Pravosudni, Advokatski, simptomi ne prolaze izvadila umnjak . U bolovima polagala to sve. Grebe me u uvu, ubada igla, zica.Ovih dana svi ti simptomi su se pojacali jer su mi stric i otac umrli od srcanog i mozdanog udara za dva dana. Svi gore navedeni simptomi su ponovo tu novi su pulsiranje u uvu, i stalno zujanje. Mislim da je sve pocelo stresom od Pravosudnog ispita. Nema krvi iz uva niti neke tecnosti. Godinu dana to traje. Cistila sam usi pre 15 dana od cerumena, dva dana i ponovo uvo bode, grebe u uvu, ne mogu da se saginjem . Ovih nedelju dana su ti svi simptomi pojacani kao sto sam vec pisala jer su mi otac i stric za dva dana umrli od mozdanog i srcanog udara. Samo sto su se javili novi poput zujanja u usima i pulsiranja neprekidnog u uvu kao da cujem srce da kuca. Bol veliku trpim u usnoj skoljci, unutrasnjosti uva. Jednu noc stavljala hidrogen, sama ispirala usi mlakom vodom i spricem nema nista. Doktorka opste prakse me prepisala Neocin kapi lakse mi jeste, ali dalje me ubada u uvo, kao igla bocka. Molim Vas za pomoc, vise ne znam sta cu. Plasim se samo toga da nije u pitanju nesto drugo a uvo da je samo propratna reakcija. Plasim se tumora, problema sa srcem, stitnom zlezdom. Mozda mi se od velikog ucenja spustio hemoglobin. Doktor ORl pre mesec dana je rekao da su usi zdrave sem sto se Cerumenom pune. Po nekada pomislim da mi usi ne ociste kako treba. Vise ne znam ni sama. Samo se plasim da nisam nesto tesko bolesna a da bol u usima je samo propratna reakcija. Mozda su usi zdrave a bol u usima je simptom neke vece bolesti.Molim Vas za pomoc. Molim Vas za odgovor i zbog moje majke. Izgubila je iznenada muza zdravog. Teska smrt mozdani i srcani udar.Svi patimo za njim. On je bio oslonac i mome bratu. Nameravam da otvorim advokatsku kancelariju. Slabo imamo posla. Otac je umro, pukli bi majka, brat i sestra jos i ja da umrem. Potrebna sam bratu i sestri da im budem oslonac, zastita. A to necu moci ako umrem. Molim Vas za pomoc i hvala unapred na odgovoru.

    • molim vas odgovorite mi sta da popijem sta da prskam da mi prodje zauvek imam problema sa usi i grlo kad me jedno uvo svrbi svrbi me i grlo iz unutra pa prodje pocinje na drugu stranu sve me grlo boli nepodnosljivo je molim vas odgovorite koji lek da kupim bio bih vam mnogo zahvalan

    • Zdravo, moj problem je sto u poslednje vreme imam s vremena na vreme bolove u grlu. Ali ono sto se cesto desava da me svrbi desno uvo, bas neki svrab i onda krajnici me svrbe takođe. Sta bi to moglo da znaci, zbog cega se to desava? Hvala unapred.