Vec duze vreme imam problem sa usima-dijgnoza je otitis-uzimala sam terapijuu vidu nekih kapi ali bez uspeha; imam bolove u usima i svrab a tkdj i nemam cerumen-molim vas za odgovor-tj, za eventualnu terapiju-hvala

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Otitis je dijagnoza upale uva koja podrazumeva dve velike oblasti - spoljašnje i srednje uvo. Terapija otitisa spoljašnjeg slušnog hodnika i otitisa srednjeg uva je u mnogome različita. Čini se da se kod vas radi o otitisu spoljašnjeg slušnog hodnika. Pošto se i pored terapijskih procedura tegobe nastavljaju, potrebno je uzeti bris uva na bakterije i gljivice. Po dobijanju rezultata, daje se ciljana antibiotska ili antimikotska terapija i vaše tegobe će nestati.