Citajuci po internetu, zabrinula sam se za svoj jezik. Nikada nisam imala nikakav problem, ali po onome sto sam citala moguce je da imam papilome. Mada ja nemam nikakve bradavice, jedino mi je jezik kao frotir i bele boje. Takav je otkad znam za sebe. Ima li razloga da brinem? Ako imam, da li uopste postoji lek za to? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Belo obložen jezik nekada je fiziološka pojava i predstavlja umnožene papile jezika. Ovo nije bolesno stanje i ne zahteva nikakvo lečenje. Istovetno izgleda i jezik prekriven kolonijom umnoženih gljivica najčešće iz roda candida. Potrebno je da uradite bris jezika na gljivice. Rezultat brisa će pokazati dali postoji razlog za primenu antimikotske terapije.