Postovani doktore, da li smem sa upalom uha koje me strasno boli i na koje nista ne cujem da putujem avionom jer moram da se vratim u srbiju, hvala unapred?

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Bolna upala uha postaje jos bolnija pri promeni pritiska pri uzletanju i sletanju aviona. Savetujem vam da neposredno pre leta ukapate kapi u nos, čime ćete otvoriti eustahijevu tubu i izjednačiti pritisak sa obe strane bubne opne. Na ovaj način ćete eliminisati glavni uzrok bola u uvu. Svakako savetujem i uzimanje leka protiv bolova, čime ćete neprijatnost pri letu smanjiti na najmanju moguću meru.