Postovani, lecim se od alrergijskog rinitisa i hronicnog sinuzitisa. Moja terapija je xyzal 1x1, avamys 2x2. Proslog ponedeljka sam se javio orl spec zbog simptoma suncanice i ona mi je iskljucila moju terapiju i dala defrinol forte 2x1 i isla moss pastile 5 dana. Nakon tih 5 dana meni je bilo bolje i vratio sam se na moju terapiju. U ponedeljak sam se prehladio zbog klima uredjaja i osecam se malaksalo i nos mi je zapusen. Moje je pitanje s obzirom da je moj orl spec na odmoru, da li smem opet da uzmem defrinol i koliko dok ne prodju simptomi prehlade? Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Defrinol otklanja vodeće simptome infekcije gornjeg respiratornog trakta: zapušenost nosa, pojačanu sekreciju, povišenu temperaturu i bol. Analgetičko delovanje ibuprofena nastupa već posle 15 minuta od primene leka, a dekongestivno dejstvo pseudoefedrina nastupa 15-30 minuta posle primene.
      u slučaju bakterijske infekcije neophodno je primeniti i antibiotik u kombinaciji sa defrinolom.
      terapiju možete uzimati do potpunog izlečenja, tokom pet do sedam dana.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #138884

    • Postovani, pijem ceterezin zbog alergije, Izmenjala sam dosta od tih lekova aerius, xyzsl cak i neke iz inostranstva. Jedan san sam popila uporedno i defrinol forte, to mi je dosta pomoglo, mnogo sam lakse disala. U apoteci su mi rekli da nd smem da kombinujem ta dva leka. Da li je to istina i koje su nuspojave kod tih kombinacija? Unapred hvala