Cistila sam usi stapicima i izgleda da sam malo jace pitisnula ili gurnula stapic dublje, ne znam sta vec ali mi je uvo prokrvarilo, zapravo kada sam izvadila stapic na njemu je bilo krvi, od tada je proslo 4 sata i sada kada pipnem stapicem unutra i dalje ima krvi na stapicu. . Sta to moze da bude, da li moram da se javim lekaru? Bas sam se uplasila, orl kod nas ne radi popodne a ja ne znam da li smem da cekam i koliko je opasno? Ne boli me i sluh mi nije ostecen. . .

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Povrede kože spoljašnjeg slušnog hodnika štapićem sa vatom su česte. Oskudno krvarenje i bol koji se pri tom jave, deluju dramatično. Ako ne postoji oštećenje sluha, znači da je povreda ograničena samo na kožu spoljašnjeg slušnog hodnika. Povreda koju ste napravili je minimalna i prolazi spontano za nekoliko dana.
      savetujem vam da prekinete upotrebu štapića sa vatom za čišćenje uva. Umesto toga, posetite orl specijalistu jednom u nekoliko meseci i on će stručno odstraniti nakupljenu ušnu mast.