Postovani,

    imam dijagnozu VT Sustauned od 2013.Pila sam Amiodraon, ali je iskljucen zbog hipotireoze koju sam dobila.Presla sam na Sotalol/Darob mite, uz stalno pracenje Q inttervala.(3X 40 mg). Godisnje radim kontrole UZ srca (zbog suma na srcu..2,6 je stalno) i 24-satni holter..

    Na zadnjem holteru su se pokazali preskoci srca (VT nije odavno), koje i sama mogu da osjetim tokom dana : kada su vremenske promjene, malo stresa...plus menopauza. Dobila sam terapiju od kardiologa : propafen 3x 150mg mjesec dana, 2x150 mg drugi mjesec i da se nakon toga vratim da sotalol/darob mite. Ako se preskoci budu nastavili, da pojacam dozu Darob mite/sotalol.

    Pocela sam sa tom trrapijom, preskoci su se zaista smanjili, mada ih ima jos, ali mi je zato puls ubrzaniji .

    Kardiolog je naglasio da se ova dva lijeka ne smiju kombinovati, nego ili jedan ili drugi. Medjutim, u jednom periodu ja sam pila Darob mite i kada bi se desili preskoci dodavala sam i propafen i tada sam se najbolje osjecala.

    Molim za vase misljenje , da li ova dva lijeka smiju zajedno da se piju ?

    Zahvaljujem unaprijed,