1. Spondiloza i bolovi - Dr Milan Mijailović

    Pitanje broj: #145546

    Pre mesec dana su počeli bolovi u leđima u predelu između leve lopatice i kičme. Zbog bolova sam otišao kod kardiologa. Tamo mi je urađen EKG i rečeno mi je da je sve u najboljem redu. Stanje se od tada pogoršalo i mene s vremena na vreme boli ivica levog grudnog mišica (koji na dodir u tom predelu izaziva bol mada ne svaki put) koja se nalazi kod grudnog koša, deo grudi sa bočne leve strane. Boli me i predeo oko leve lopatice i imam sporadične bolove u bicepsu leve ruke, mišićima podlaktice, levom ramenu i takođe osećam blago trnjenje malog i domalog prsta leve ruke.

    U poslednje vreme oko 3-4 dana imam stezanje u sredini grudi i neki osećaj težine koji se najčešće dešava kada sedim u pogrbljenom položaju. Konstatovana mi je spondiloza vratne kičme i ortoped je ocenio te bolove kao uzrok prethodno navedene dijagnoze. Ja nisam potpuno siguran u to sto mi je rečeno jer moj subjektivni osećaj mi govori da nešto nije uredu.