1. Bolovi nakon operacije srca

    Pitanje broj: #133503

    Poštovani,
    moj otac je operisao srce 29. septembra ove godine, zamenjen mu je mitralni zalistak i ugradjen bajpass. Sada se zali na bolove u grudima oko grudne kosti, da li je to normalno

    Odgovoreno: 29. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Ukoliko nema crvenila na rani ili sekrecije iz rane najverovatnije se radi o uobičajenim bolovima nakon operacije srca koji bi polako trebali da nestanu. Ukoliko se simptomi pojačavaju, ukoliko dodje do znakova infekcije rane ili ukoliko su vezani za fizički napor najbolje je konsultovati instituciju gde je uradjena kardiohirurška intervencija. Nestabilnost grudne kosti je takodje jedan od simpoma zbog koga treba postiti lekara.