1. Dioptrija i udaljenost od ekrana

    Pitanje broj: #137615

    Zanima me kolika udaljenost treba da bude od kompjuterskog monitora do očiju osobe koja ima sledeću dioptriju: d. Dsph -2, 75 dcyl -2, 25 axis 5" l. Dsph -2, 25 dcyl -1, 75 axis 170" vrsta stakla cr1 56icuv?

    Odgovoreno: 01. 06. 2015.
    • Pretpostavljam da se radi o mladoj osobi (do 45te godine života) čija je gore navedena dioptrija za daljinu, tako da su saveti sledeći za rad sa računarom:
      - namestite monitor tako da centar ekrana bude niži za oko 10 do 20 centimetara od visine očiju,
      - podesite udaljenost ekrana od očiju na 50 do 60 centimetara.
      - položaj monitora podesite tako da je što manja refleksija upadnog svetla iz okoline u pravcu oka
      - nikad nemojte raditi u potpunom mraku.