Poštovani doktore/ka, u očima mi se već duže vreme stvaraju mlečni krmelji bele boje. Nemam nikakav bol, ni drugu iritaciju oka. Veoma mi je ovo opterećujuće, pa vas molim za rešenje. Ustanovljen mi je kožni lupus. Oftalmolog mi je rekao, pošto imam promenu na koži glave, da i trepavice spadaju u kosmati deo tela, i da je to razlog zašto se to stvara stalno. Ništa nisam dobila kao terapiju, rečeno mi je samo da ispiram oči fiziološkim rastvorom. Molim vas, za neko konkretnije rešenje. Unapred zahvalna olivera

    Odgovoreno: 18. 12. 2015.

Komentari na pitanje: #142887

    • Spec. dr med. Jasmina Nikolić 25. 12. 2015.

      Eventualno koristiti veštačke suze. Pozdrav, dr jasmina nikolić specijalista oftalmologije dz jedro

    • Uradjen je test na suvo oko. Test je pokazao da postoji oslabljena vlažnost ali u granicama normale. Postoji li neko bolje rešenje od fiziološkog rastvora? Hvala unapred! Olivera