Poštovani,imam problem sa stomakom od 9. mjeseca prošle godine,da bi mi tek 29.01. nakon brojnih nalaza zakazali kolonoskopiju.Na tom pregledu našli su kronovu bolest na tankom crijevu i paušali mi da pijem salofalk tablete 3 puta 2 dnevno.E sada ne mogu doći do doktora jer sam daleko od svog grada a i radi situacije sa koronom,pa me zanima da li da smanjim dozu tableta na 3 puta 1,šta a radim imate li vi savjet.Ne hodam nigdje jer su ovo imunosupresivi tako da me je strah.Imam 70 kila,visok 182,ako vam to može pomoći,izgubio 18 kila od 09. mjeseca. Hvala

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovani!

      Terapija za Crohnovu bolest je višegodišnja!

      Potrebno je primenjivati nekoliko preparata!

      Moj savet za terapiju:

      1) Tabl. Imuran 50 mg,2 ujutro,3 meseca

      2) Tabl. Salofalk 500 mg,3+0+3,3 meseca

      3) Tabl. Budenofalk 3 mg,3x1,pre jela,I mesec,potom 2x1,II mesec,potom 1 dnevno,III mesec

      4) Caps. LACTIBIANE TOLERANCE,1 dnevno,3 meseca.

      Svako dobro vam želim!

      Srdačan pozdrav!

      Dr Blagojević