Postovani Vec dvije sedmice imam problema sa nadrazajem grla.Bio sam kod doktora,vadio mi je krv sve u redu.S obzirom na situciju koju korona virus nosi sacekao sam da vidim da nece neki simptom da se pojavi.S obzirom da se nije pojavio nijedan simptom (temperatura,kasalj,i sl)sve vise sumnjam na GERB jer sam i pre imao problema sa kiselinom koja nadrazuje grlo.Svako jutro jezik mi je beo jako pa pretpostavljam da je kiselina,samo sto neznam odakle jer se zdravo hranim i ne koristim masno,kiselo,slano..Moje pitanje: 1.Kako da razlikujem bol ili nadrazaj u grlu od kiseline od drugih nadrazaja(infekcije,alergije itd) 2.koliko drugo treba tolerisati takvo stanje s obzirom da zbog ove situacije sa koronom nemoguce doci do doktora zbog nekih bezazlenih simptoma.

    Hvala Vam unapred na odgovoru,jako bi mi znacilo da mi odgovorite sto pre.

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovani!

      Kada postoje tegobe vezane za infekciju one su lokalizovane u vratnom delu jednjaka i ždrela i obično su praćene grebanjem u ždrelu ,naoružanim kašlje...

      Vaše smetnje su uzrokovane "viškom" kiseline i to stanje zovemo GERB.

      Koristite Controloc 20 mg,2x1,pre jela,mesec dana i Esoxx One,3x1,posle jela i 1 uveče,pre spavanja,2 nedelje .

      Izbegavajte ljuto,začinjeno,slatkiše na prazan želudac.

      Dva sata nakon ručka i 3 sata nakon večere nemojte da krenete.

      Srdačan pozdrav!

      Dr Blagojević