Postovani, iznad anusa imam 2 rupice tacno u brazdi. ne znam odakle su se pojavile medjutim iz njih mi curi krv prilikom praznjenja ili cak nekad i samo kad sednem na wc solju. Nemam apsolutno nikakve bolove niti primetim da krvarim. krvarenja su nekad i obilnija. Da li mozete da mi kazete sta to moze biti i kako mogu da resim to? Krv je svetlocrvene boje

    Odgovoreno: 31. 03. 2021.

Komentari na pitanje: #180822

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 07. 04. 2021.

      Postovani, Zaista je nezahvalno dati bilo kakvu terapiju bez pregleda pacijenta. Minimum koji mogu da posavetujem bez pregleda je redovne toalete i tuširanja Oktanisan samponom i nakon toga poprskati Oktanisept sprej. Ako se radi o pilonidalnom sinusu jedino trajno rešenje je operacija. Oporavak nije težak. Preporucujem da dodjete na pregled gde ćete dobiti definitivnu dijagnozu o detaljan plan šta dalje! Veliki pozdrav

    • Predrag Bugarski 06. 04. 2021.

      Ukoliko je nesto od toga, da li mogu da uradim nesto sam da to odrzavam dok ne dodjem na pregled? I ako je to u pitanju, da li je operacija jedino resenje?