1. Korišćenje zlatne make u hipotireozi

    Pitanje broj: #157292

    Možete li mi reći, da li osoba sa hipotireozom i Hašimotovim sindromom može uzmati zlatnu maku zbog strašnih problema sa valunzima (oko 10 godina) ?

    Odgovoreno: 04. 12. 2018.
    • Možete slobodno koristiti zlatnu maku ili makamu koja će smanjiti ili gotovo potpuno otkloniti valunge. Takođe, maka će uticati da se uspostavi balans u radu tireoide jer ova biljka ustvari reguliše rad svih endokrinih funkcija u telu, pa tako i sam rad štitne žlezde!