Bolesti oka  (1558)

Postavite pitanje

Pitanje iz oblasti Bolesti oka | Odgovoreno: 15.10.2009
Odgovara: dr Radmilo Milenović

Postovani, u zadnje dve nedelje igra mi gornji kapak levog oka. Oftamolog mi je preporucio da pijem b komplex i stanje se smirilo ali s vremena na vreme opet se desava. Ja trenutno lecim tiroidnu zlezdu (hipertireoza) koja mi je dosta utjecala na oci. Hormoni su uglavnomu redu a i vid je dobar. Nije se pogorsao tokom ljecenja ali sam osecala neki pritisak na desnog oka verovtno od cvorova koji su na desnoj strani tiroiddne zlezde. B komplex koji pijem mi je popravio stanje sa ocima za samo par dana. Mnogo manje osecam pritisak koji sam mesecima osecala u desnom oku ali brine me podrhtavanje koje se s vremena na vreme javlja kod levog gorneg kapka u zadnje 2-3 nedelje (uopste mi ne smeta na vid) . Zanima me jeli opasno ovo podrhtavanje gornjeg kapka oka i dali je povezano sa tiroidnom zlezdom za koju znamo da utice na nervni sistem. Hvala vam unapred

Poštovana,
Fascikulacije (podrhtavanje) mišića kapka nije opasno i ne potiče od oka, već od nerava koji inervišu mišiće kapka. Sobzirom da lečite hipertireozu, koja ide sa povećanom razdražljivošžu, to i "igranje " kapka, može da bude u sklopu opšte slike. "b" kompleks vitamina povoljno deluje na nervne završetke, pa ste zato i osetili poboljšanje. Koristio bi i neki blagi sedativ.
Pozdrav


 Komentari (0)» Postavite komentar

Nema postavljenih komentara za ovaj odgovor.