Kontaktna sociva

Diskusije na temu bolesti oka, konjuktivitisa, čimička, crvenila očiju, naočara i sočiva. Očni doktor preporučuje.

Re: Kontaktna sociva

Postod djurovicnikola@hotmail.com u Pon Maj 06, 2013 12:47 pm

Irena je napisao:Molim sve koji znaju gde da nabavim sociva za jednokratnu upotrebu i koliko kostaju?
Unapred hvala.

Sociva za jednokratnu upotrebu imas razna, i cena dosta varira. Ako zelis, mozes se bolje informisati na sajtu Sociva za vid
djurovicnikola@hotmail.com

Pridružio se: Pon Maj 06, 2013 12:45 pm

Postod david_karlson@hotmail.com u Sub Mar 31, 2012 2:59 pm

http://www.balkanoptika.com/ imaju informaciju za kontaktna sociva.
david_karlson@hotmail.com

Pridružio se: Pet Mar 25, 2011 7:32 pm

Postod Andjelika u Uto Nov 23, 2010 8:32 am

nosim meka sochiva punih 6 godina i nikada nikakav problem sa njima nisam imala. a deshavalo se i da prespavam sa njima zbog nemogutjnosti da ih na dovoljno higijenski nachin zbrinem ili jednostavno zaspim s njima.
i nikad mi se nista nije desilo!
nemojte da pravite famu oko sochiva jer su zaista krajnje jednostavna za korishtjenje i laka za odrzavanje.
ja kupujem Bausch & Lomb Optima i prezadovoljna sam kvalitetom, narochito shto kupujem tromesechna, a datumi mi nisu jacha strana, pa se desi da ih nosim i po pet meseci bez ikakvih posledica, i josh kad odem na kontrolu, doktorka se odushevi kako su neoshtetjena i kao nova, ne znajuci koliko su stara :)
chistim ih i chuvam u rastvoru koji se zove "RENU". Probala sam i mnoge druge, ali je ovaj ubedljivo najbolji, ne lepi se, lepo ocisti sochivo, a koristim ga i kad neko ima neku infekciju oka, pa mi Renuom isperem i zaista pomaze. Jedna boca mi traje u proseku 2 meseca, mada ljudima traje i mnogo duze, kad shtedljivije koriste.

Nosila sam naochare godinama pre sochiva, sochiva kupila sluchajno, jer mi se slomile naochare, trebalo duze vreme da dobijem nove, a zbog velike dioptrije nisam sebi mogla da priushtim nekoliko dana a da ne vidim...
Ja sam se istog momenta navikla na sochiva, mada se desavalo da mi ochi budu suve u prvo vreme, shto se reshava veshtachkim suzama. kasnije one nisu potrebne.

U poslednje vreme stalno slusham o tim jednodnevnim sochivima... Ne vidim sto su ona toliko "zdravija" kad meni lichno ni sa ovima nista ne fali!?
I druga stvar, zar treba jednu sobu da pretvorim u magacin za sochiva koja cu koristiti u narednih godinu dana recimo!? Ili podjem negde na 5 dana, desi se da bih ostala deset, ali ne mogu jer nemam vishe sochiva.... Apsurd.

I ljudi, nemojte da vas tripuju kako sochivima treba ko zna sta da radite. Ujutru ih stavite i do pred spavanje ne skidate. Onda skinete, stavite na dlan, nakapate malo Renua, protrljate, u kaseticu ste vec sipali Renu i spustite sochivo u nju. Isto to i sa drugim sochivom. Sav posao traje 2 minuta maximum! E da, jedino su obavezne chiste ruke!

I mene godinama plashili famoznim odrzavanjem sochiva, bez ikakve potrebe!
Ne treba vam milion rastvora, jedan Renu sve reshava!
Andjelika

Postod Gaga u Pon Dec 22, 2008 7:18 am

Ja sam cula da su kontaktna sociva za jednokratnu upotebu mnogo zdravija varijanta i mislim da cu da se odlucim za njih, jer nosim :geek:
Gaga

Postod Irena u Pon Dec 01, 2008 5:33 pm

Molim sve koji znaju gde da nabavim sociva za jednokratnu upotrebu i koliko kostaju?
Unapred hvala.
Irena

Postod Milan u Sub Nov 22, 2008 11:04 am

jasna_g je napisao:zdravo svima,voljela bi ako bi neko mogao da mi kaze nesto za moj problem...imam oci razlicite boje,nije SKROZ upadljivo al kad mi se neko problizi ne moze da ne primijeti i to mi je grozno,osjecam se kao vanzemaljac,jedno vrijeme sam nosila socivo u boji na jednom oku da izjednacim..sad bi htjela sa dioptrijom na to isto oko,jel to uopste izvodivo dioptrija i boja na JEDNOM oku,kakve su cijene otprilike..hvala

Kontaktna sociva u boji sa dioptrijom postoje, tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem (mislim na nosenje kontaktnog sociva u boji). sto se tice cena mislim da ne bi trebalo da budu mnoogo skuplja od onih bez dioptrije ali prosetaj se i raspitaj.
P.S. Mogu samo da pretpostavim kako se osecas, ali i glumica Mila Kunis (http://www.imdb.com/media/rm1458345728/nm0005109) ima razlicitu boju ociju (jedno plavo drugo braon) a ne verujem da se oseca kao vanzemaljac :lol:
Milan

Postod jasna_g u Pon Avg 11, 2008 11:23 am

zdravo svima,voljela bi ako bi neko mogao da mi kaze nesto za moj problem...imam oci razlicite boje,nije SKROZ upadljivo al kad mi se neko problizi ne moze da ne primijeti i to mi je grozno,osjecam se kao vanzemaljac,jedno vrijeme sam nosila socivo u boji na jednom oku da izjednacim..sad bi htjela sa dioptrijom na to isto oko,jel to uopste izvodivo dioptrija i boja na JEDNOM oku,kakve su cijene otprilike..hvala
jasna_g

Postod Stela u Pon Jul 07, 2008 11:13 pm

Evo, nasla sam princip ciscenja ultrazvucnim kadicama...

Čišćenje se ostvaruje zahvaljujući fizičkom efektu nazvanom «pukotine». Ovaj efekat nastaje kada se UltraZvuk prostire u tečnostima. Pukotine se formiraju dok UltraZvuk putuje kroz tečnost. Tokom prolaska UltraZvuka kroz vodu, on naizmenično isteže i komprimuje vodu, pretvarajući je u medijum koji prenosi zvuk. Kada se amplituda takvih zvučnih talasa poveća do nivoa pri kome voda ne može izdržati dalje istezanje, zvuk cepa vodu na delove, formirajući milione vakuumskih mehurića.

Broj vakuumskih mehurića se povećava dok se ne dostigne njihovo ravnotežno stanje. Mehurići tada značajno komprimuju vodu i kreiraju milione malenih tečnih «prskalica».
Ove «prskalice» oslobađaju veliku količinu energije koja se nalazi sačuvana unutar vakuumskih mehurića (svaki mehurić ima procenjenu temperaturu od preko 5000 °C i pritisak od preko 10.000 PSI na molekularnom nivou - u momentu implozije). Veliki pritisak se oslobađa sa svakim mehurićem, obezbeđujući koristan fizički fenomen koji je odgovoran za efikasnost čišćenja koju pružaju UltraZvučne KADICE.
Stela

Postod Gaga u Ned Jun 29, 2008 7:37 pm

Ivana je napisao:Cuo sam da postoje neke ultrazvucne kadice za ciscenje kontaktnih sociva! Da li neko zna nesto o ovom novom aparatu?

Nisi napisala o kakvim se socivima radi, ali je po meni najbolja varijanta sociva koja se menjaju svakog dana. Znam, mnogi ce reci da su skupa, ali ako govorimo o zdravlju ona bi trebalo da su najbolja varijanta. Tako mi je bar moja doktorica rekla. Bas planiram da ovih dana odem do nekih opticarskih radnji i rspitam se kako se krecu cene, jer su zadnji put bile prilicno visoke pa se javljam. Cao!
Gaga

Postod Ivana u Ned Jun 29, 2008 3:16 pm

Cuo sam da postoje neke ultrazvucne kadice za ciscenje kontaktnih sociva! Da li neko zna nesto o ovom novom aparatu?
Ivana

Sledeća

Povratak na Oftalmologija - Bolesti oka