Limfocitoza

Diskusije na temu bolesti krvi, krvnih zrnaca, anemije. Uz iskustva drugih pacijenata, doktor će podeliti i svoja saznanja

Re: Limfocitoza

Postod vkecman u Pon Dec 22, 2008 5:56 am

uzroci limfocitoze su sledeći:akutne virusne infekcije,naročito infektivna mononukleoza,hepatitis,pertusis(veliki kašalj),toksoplazmoza,hronične intraćeliske infekcije kao što je tuberkuloza ili bruceloza i na kraju najređe akutna limfocitna leukemija(koju sigurno nemaš)
Uzroci relativne limfocitoze akutne virusne infekcije,bolesti vezivnog tkiva,pojačan rad štitne žlezde,Adisonova bolest(bolest nadbubrežne žlezde) iuvećane slezine sa prisutnim razlaganjem granulocita.
Da li pomenuti tumor može objasniti limfocitou stvarno ne znam ali proveriću.

Last bumped by Anonymous on Pon Dec 22, 2008 5:56 am
vkecman

Postod Hana u Ned Okt 19, 2008 6:39 pm

Mislim da povecanje limfocita ukazuje na virusnu, a leukocita na bakterijsku infekciju.
Hana

Postod Suza u Sub Sep 27, 2008 1:02 am

Slazem se . Svoje pitanje uputiti ili otici na pregled kod hematologa.
Suza

Postod Andrijana u Ned Sep 14, 2008 1:23 pm

Iskreno, mislim da obicni korisnici nece moci da ti daju svoje misljenje. Bolje se obrati direktno lekaru. Ipak je ovo vrlo specificno sa tvoje strane jer imas bas detaljan izvestaj. Imas ovde - u okviru sajta i sekciju Pitanje za lekara - pa probaj tu direktno da dobijes odgovor.
Andrijana

Limfocitoza

Postod borad u Pon Avg 11, 2008 2:54 pm

Zelim da postavim pitanje o visegodisnjoj limfocitozi (65-68%),uz minimalno uvecanje neutrofila a ukupnih leukocita na gornjoj granici ili nesto iznad gornje granice (zanemarljivo).SE mirna,upalnih procesa nema.Nesto uvecane limfne zlezde ingvinalne i aksilarne i pojedinacno na nekoliko atipicnih mesta.
Tokom lo g treci recidiv Swannoma (benignog) retroperitonealno,dav puta hirurski odstranjen,sada ponovo raste.
borad

Povratak na Hematologija - Bolesti krvi i krvotvornih organa