Žlijezde na preponama

Diskusije na temu bolesti krvi, krvnih zrnaca, anemije. Uz iskustva drugih pacijenata, doktor će podeliti i svoja saznanja

Re: Žlijezde na preponama

Postod milan.mladenovic78@gmail.com u Uto Dec 17, 2013 11:01 pm

Evo da ozivim i ja ovu temu
Izasao mi je limfni cvor na desnoj strani prepone i nigde vise. Vadio sam krv i bela krvna zrnca su 13000, samo 3000 preko granice i granulacija je povecana. Ostali parametri su u granicama normale. Popio kutiju pancefa, nije se povukao. zatim 6 injekcije garamicina i opet se nije povukao. Sada doktorka hoce da me posalje kod hirurga. Ima li neko neku ideju, savet?
milan.mladenovic78@gmail.com

Pridružio se: Uto Dec 17, 2013 10:56 pm

Postod mladen u Pon Avg 11, 2008 11:20 am

meni nisu ozasle zlezde na preponama vec na obe strane boka znacikod struka i ne znam o cemu se radi jer sa vec probao skoro sve s infuzijom,pencilinom i drugim lekovima...ne znam sta je u pitanju prvo se pojavilo na jednos strani a malo kasnije i na drugoj.hvala unaprijed
mladen

Postod Seka u Pon Jul 07, 2008 10:46 pm

Kvrzica na preponi: Najcesce je povecan limfni cvor koji je obicno smesten izmedju bedara i donjeg dela trbuha.Povecanje cvora moze izazvati bilo sta, od bakterijske infekcije do male ranice prilikon depilacije. Povecani limfni cvor na ovom mestu oseca se kao gumasta kvrzica s glatkim zaobljenim rubom, pomice se na pritisak.

Kada se treba zabrinuti: Ako kvrzica potraje 6 nedelja, onda treba ici na dalje preglede kako bi se iskljucila zlocudna bolest limfnih cvorova. Vrlo je retka bolest koja se najcesce javlja izmedju 50 i 60-te godine zivota.
Seka

Postod dragana u Sre Jun 25, 2008 5:01 pm

Najčešći uzroci upala Bartolinijeve žlezde su: bakterije:streptococc,chlamydia,escherichia coli,proteus,gonococci...povreda, nespecifična anatomija izvodnog kanala i karcinom koji se obično javlja kod žena starijih od 45 god.
dragana

Postod Suzi u Sre Jun 25, 2008 1:32 pm

Mislim da se radi o Bartolinijevoj zlezdi. Znam da je to moja kuma imala i da mnogo bolelo. Jedva je hodala... A za detalje... :? Nadam se da neko zna nesto vise....
Suzi

Postod Vesela u Uto Jun 24, 2008 5:47 pm

Cula sam da uvecane zlezde u preponama mogu da budu i simptom neke ciste, ne secam se tacno imena. Moja drugarica je imala i kaze da strasno boli. Da li neko zna koja je to bolest?
Vesela

Postod Suzana u Pon Jun 23, 2008 4:26 pm

Mislim da bi trebalo da se uradi biopsija limfnih zlezdi, posalje na patohistolosku dijagnostiku i utvrdi koje su ovo zlezde. Inace sama procedura izvodjenja biopsije, koja podrazumeva vadjenje limfnih zlezdi, podrazumeva u vecini sk+lucajeva mali rez (narocito sto su zlezde velicine zrna graska) i radi se u lokalnoj anesteziji. Sve u svemu i nije tako strasno.
Suzana

Postod Neda u Sub Jun 21, 2008 2:36 am

Žlijezde se pod prstima pipaju, izgledaju kao zrna graška. Bolne su i smjenjuju se, naiđe i period zatišja pa se opet jave na obe prepone. Ovi problemi su se počeli javljati prije par mjeseci. Osjećam kada nosim nešto teže (ćerkicu) kao pritisak na njih i bole me (u momentu kada su da kažem aktivne). Sada pijem i nimulid, tako da bol u nozi ne osjetim, ali noga kao da je u nekom grču, pa malo i šepam Mnogo je bolje nego juče kada sam mislila da ću da poludim. Mene jajnici uopšte ne bole, i kada me noga zaboljela i mislila sam da je od žlijezda jer upala jajnika, bešike znam kako izgleda - ovo je nešto drugo, ništa me drugo ne boli osim noge na način na koji sam vam opisala. Bukvalno nenormalan bol u preponi koji se lučno širi ispod kuka do debelog mesa - ako sam se dobro izrazila. Ali ovom bolu su prethodile bolne žlijezde, jer su mi se prvo one "javile". U porodici sam imala slučajeve raka (mamina braća i sestre).
Zašto mislite da bih trebala kod hematologa? Želim još da kažem da me kičma ne boli i nisam se nikada "ukočila", osim što pred menstuaciju imam jake bolove u krstima. Vama puno hvala da ovim odgovorima, mnogo mi znače.
Još me interesuje koje su propratne pojave Orgometril-a i na šta bih trebala obratiti pažnju kada je ovaj lijek u pitanju, iskreno - nervira me što uopšte moram piti ove hormone. Hvala Vam puno.
Neda

Postod Goran u Pet Jun 20, 2008 4:52 pm

Da li imate jos negde na telu uvecane zlezde (podpazusno, podvilicno, zausno?). Uvecanje zlezde kod zdravih obicno su znak neke akutne infekcije i javljaju se na pomenutim mestima i u ingvinalnom predelu (preponskom). Takodje postoje ljudi koji su takozvane limfaticne predispozicije - kod kojih se zlezde cesto javljaju i kod najmanjih infekcija a i bez narocitog povoda. Nemamo dovoljno podataka za predpostavku sta bi kod Vas mogao biti uzrok, da, omenuta infekcija stafilokokom moze biti uzrok ali i ne mora - neophodno je da se javite lekaru, da Vam da uput za laboratorijske analize (krvna slika i biohemija) nakon cega ce lekar moci da proceni o cemu se radi. DEFINITIVNO morate otici do lekara, jer iako zlezde na ovoj lokaciji najcesce jesu znak benignih infekcija, one mogu takodje biti i simptom veoma ozbiljnih oboljenja cije uspesno lecenje zahteva sto raniju dijagnostiku. NEma razloga panici, ali pregled lekara i pomenute analize (za pocetak) su neophodne.
Goran

Žlijezde na preponama

Postod Neda u Pet Jun 20, 2008 4:03 pm

Imam pitanje. Napipala sam žlijezde na preponama, koje se pojavljuju različitih veličina (ali ne veće od zrna graška) i smjenjuju se. Nisu uvijek aktivne. Međutim bole me, a od danas me lijeva prepona mnogo boli i ne mogu da podignem normalno nogu. Takođe osjećam da prilikom dizanja djeteta taj bol kao da pod teretom bude jači. Znači ne boli me kada "cupkam" nogom, ali kada hoću da ustanem i koračam, bol se javlja. Želim da napomenem da ovo nema veze sa depilacijom voskom, jer taj vid depilacije iz drugih razloga ne vršim. S čim bi ovo moglo imati veze i šta bih mogla preduzeti. Hvala unaprijed.
Neda

Povratak na Hematologija - Bolesti krvi i krvotvornih organa