Kamen u zucnoj kesi

Diskusije na temu bolesti jednjaka, želuca, creva, pankreasa, jetre, žučne kese, hemoroida. Doktor je tu za sve veša nedoumice.

Re: Kamen u zucnoj kesi

Postod svaka čast Ivana,ovaj tvoj komentar me vratio u normalu,za dva dana idem na laporoskopsku operaciju žučne kese i mislio sam da poslije toga moraš sebi puno više uskratiti ali vjerovaću tebi u Uto Nov 16, 2010 12:10 am

Ivana je napisao:Ko izvadi zucnu kesicu, prakticno postaje ZDRAV COVEK! Moze da se jede sve, znam po sebi. Pecurke posebno obozavam, zito sa slagom /dijetalnim/ satirem. Jedino ne jedem u onoj kolicini slaninu, cvarke i ostale "svinjarije" koje sam obozavala, ali, mogu ti reci da pojedem i po neki cvarak, pa parce -JEDNO masti i hleba, ne cesto. Jednostavno, jedem sve, ali jako pazim da ne bude MASNO. Jedem i pofezne /hleb pohovan u jajimna/, naravno, jedanput nedeljno, ne 5 parcica kao nekad nego 2.
Bukvalno - SVE sme da se jede, ali maksimalno izbegavanje masnih, zaprzenih jela, sto manje crnog luka przenog i tako to! Ovo bi i zdravi ljudi trebalo da izbegavaju!

Last bumped by Anonymous on Uto Nov 16, 2010 12:10 am
svaka čast Ivana,ovaj tvoj komentar me vratio u normalu,za dva dana idem na laporoskopsku operaciju žučne kese i mislio sam da poslije toga moraš sebi puno više uskratiti ali vjerovaću tebi

Postod Loly u Pon Jun 01, 2009 10:01 pm

Nisam cula za tu metodu. Cula sam za laparoskopsko uklanjanje zucne kese.
Loly

Postod ruma13 u Sub Mar 14, 2009 11:55 am

Procitala sam da se moze ultrazvucnom metodom razbiti kamen uzucnoj kesi.Da li neko zna detalje? :?:
Kako se utvrdjuje sastav kamena u zuci? :roll: (lek za razgradnju kamena utice samo na kamen odredjene strukture.)
ruma13

Postod Aca u Pon Dec 22, 2008 5:12 am

Lek koji se spominje-Ursofalk predstavlja metodu lecenja u slucajevima kada zbog nekih zdravstvenih razloga nije moguce obaviti operaciju ili ako je pacijent odbija. Najbolje efekte postize kod kamenaca nacinjenih od holesterola i kada su ti kamenci mali i slobodni. U svim ostalim slucajevima uvek prednost ima operacija.
Aca

Postod Angus Young u Ned Avg 17, 2008 2:27 pm

Ima. lek se zove URSOFALK. To su kapsule sa kiselinama. Za 5 meseci kamen u zucnoj kesi mi se smanjio sa 22 mm, na 14 mm.Dakle, redovno idem na ultrazvuk gde ga posmatraju.
URSOFALK se moze nabaviti u nasim apotekama, a mislim da ga proizvodi Nemacka.
Ima jedna stvar:moracete se malo da naviknete na povremene bolove u zucnoj kesi nakon koristenja URSOFALKA, jer jednostavno, on radi eroziju tog kamena i prirodno je da nekad zaboli. Pokusati se drzati sto vise navedene dijete.
Angus Young

Postod Bane u Pon Avg 11, 2008 3:30 pm

Dali postoje dokazane alternativne metode za uklanjanje kamena iz zucne kese?
Bane

Postod Zoki u Pon Jul 07, 2008 10:17 pm

Neposredno posle operacije pacijent dobija savet za ishranu bez masnoca. On moze da vraca masti u ishranu
veoma postepeno. Vremenom pacijent moze da zivi potpuno normalno, jer zucni putevi i jetra preuzimaju ulogu
zucne kese. Mali broj pacijenata i dalje ima tegobe i njima se savetuje da trajno budu na dijeti kao posle operacije.
Svim pacijentima se savetuje da uzimaju sto vise voca i povrza i hrane sa manje masnoca.
Zoki

Postod Ivana u Ned Jul 06, 2008 5:23 pm

Ko izvadi zucnu kesicu, prakticno postaje ZDRAV COVEK! Moze da se jede sve, znam po sebi. Pecurke posebno obozavam, zito sa slagom /dijetalnim/ satirem. Jedino ne jedem u onoj kolicini slaninu, cvarke i ostale "svinjarije" koje sam obozavala, ali, mogu ti reci da pojedem i po neki cvarak, pa parce -JEDNO masti i hleba, ne cesto. Jednostavno, jedem sve, ali jako pazim da ne bude MASNO. Jedem i pofezne /hleb pohovan u jajimna/, naravno, jedanput nedeljno, ne 5 parcica kao nekad nego 2.
Bukvalno - SVE sme da se jede, ali maksimalno izbegavanje masnih, zaprzenih jela, sto manje crnog luka przenog i tako to! Ovo bi i zdravi ljudi trebalo da izbegavaju!
Ivana

Postod Mira u Sub Jul 05, 2008 12:18 am

Pošto sam i ja imala holecistektomiju, pre 10 dana, i veoma se dobro osećala do juče, kada sam, ne znajući koliko dijeta mora da bude rigorozna slučajno pojela parče pite sa mlevenim mesom. Posle toga sam celu noć osećala bolove u želucu i užasnu mučninu. Povraćala sam u dva navrata, i to sve parčiće nesvarene hrane, a nakon jutrošnjeg obimnog povraćanja mi je konačno prestala mučnina. Još osećam slabiji bol u želucu i slabost zbog neprospavane i bolne noći koja je iza mene. Da li je moguće da je sve to posledica top parčeta pite, ili može da bude posredi i nešta drugo, potš je tek 10 dana prošlo od laparaskopske operacije žuči? Hvala
Mira

Postod sinisa u Čet Jul 03, 2008 7:05 pm

Lečenje kamena u žučnoj kesi uglavnom je hiruško. Ostale mere preduzimaju se, u stvari, za sprečavanje napada. O nekim od tih mera već je bilo reči. Najvažnija mera je ne jesti ništa što pojačava lučenje žuči ili izaziva pokrete žučne kese. Psihička uznemirenja moraju se svesti na najmanju meru ili potpuno izbeći. Treba izbegavati i velike fizičke napore.
sinisa

Sledeća

Povratak na Gastroenterologija - Bolesti sistema za varenje