Kamen u zucnoj kesi

Diskusije na temu bolesti jednjaka, želuca, creva, pankreasa, jetre, žučne kese, hemoroida. Doktor je tu za sve veša nedoumice.

Re: Kamen u zucnoj kesi

Postod nenadmatejevic1@gmail.com u Čet Jul 02, 2015 3:28 pm

Nadjen mi je na ultrazvucnom pregledu kamen u zucnoj kesi velicine 19,7mm nemam skoro nikakvih tegoba osim povremene nadutosti stomaka , lekar mi je reko da nije alarmantno da smanjim unos masti i da se fizicki vise krecem poceo sam terapiju lekom iz Nemacke po nazivom Ursofalk 250mg pijem ga nekih mesec dana ,uskoro treba da odem na ponovnu kontrolu , moje je pitanje dali jos neko ima iskustvo sa ovim lekom osim jednog clana ovog foruma koji je nesto napisao gore u vezi sa Ursoflakom , pozdrav svima !.
nenadmatejevic1@gmail.com

Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 3:21 pm

Postod svaka čast Ivana,ovaj tvoj komentar me vratio u normalu,za dva dana idem na laporoskopsku operaciju žučne kese i mislio sam da poslije toga moraš sebi puno više uskratiti ali vjerovaću tebi u Uto Nov 16, 2010 12:10 am

Ivana je napisao:Ko izvadi zucnu kesicu, prakticno postaje ZDRAV COVEK! Moze da se jede sve, znam po sebi. Pecurke posebno obozavam, zito sa slagom /dijetalnim/ satirem. Jedino ne jedem u onoj kolicini slaninu, cvarke i ostale "svinjarije" koje sam obozavala, ali, mogu ti reci da pojedem i po neki cvarak, pa parce -JEDNO masti i hleba, ne cesto. Jednostavno, jedem sve, ali jako pazim da ne bude MASNO. Jedem i pofezne /hleb pohovan u jajimna/, naravno, jedanput nedeljno, ne 5 parcica kao nekad nego 2.
Bukvalno - SVE sme da se jede, ali maksimalno izbegavanje masnih, zaprzenih jela, sto manje crnog luka przenog i tako to! Ovo bi i zdravi ljudi trebalo da izbegavaju!
svaka čast Ivana,ovaj tvoj komentar me vratio u normalu,za dva dana idem na laporoskopsku operaciju žučne kese i mislio sam da poslije toga moraš sebi puno više uskratiti ali vjerovaću tebi

Postod Loly u Pon Jun 01, 2009 10:01 pm

Nisam cula za tu metodu. Cula sam za laparoskopsko uklanjanje zucne kese.
Loly

Postod ruma13 u Sub Mar 14, 2009 11:55 am

Procitala sam da se moze ultrazvucnom metodom razbiti kamen uzucnoj kesi.Da li neko zna detalje? :?:
Kako se utvrdjuje sastav kamena u zuci? :roll: (lek za razgradnju kamena utice samo na kamen odredjene strukture.)
ruma13

Postod Aca u Pon Dec 22, 2008 5:12 am

Lek koji se spominje-Ursofalk predstavlja metodu lecenja u slucajevima kada zbog nekih zdravstvenih razloga nije moguce obaviti operaciju ili ako je pacijent odbija. Najbolje efekte postize kod kamenaca nacinjenih od holesterola i kada su ti kamenci mali i slobodni. U svim ostalim slucajevima uvek prednost ima operacija.
Aca

Postod Angus Young u Ned Avg 17, 2008 2:27 pm

Ima. lek se zove URSOFALK. To su kapsule sa kiselinama. Za 5 meseci kamen u zucnoj kesi mi se smanjio sa 22 mm, na 14 mm.Dakle, redovno idem na ultrazvuk gde ga posmatraju.
URSOFALK se moze nabaviti u nasim apotekama, a mislim da ga proizvodi Nemacka.
Ima jedna stvar:moracete se malo da naviknete na povremene bolove u zucnoj kesi nakon koristenja URSOFALKA, jer jednostavno, on radi eroziju tog kamena i prirodno je da nekad zaboli. Pokusati se drzati sto vise navedene dijete.
Angus Young

Postod Bane u Pon Avg 11, 2008 3:30 pm

Dali postoje dokazane alternativne metode za uklanjanje kamena iz zucne kese?
Bane

Postod Zoki u Pon Jul 07, 2008 10:17 pm

Neposredno posle operacije pacijent dobija savet za ishranu bez masnoca. On moze da vraca masti u ishranu
veoma postepeno. Vremenom pacijent moze da zivi potpuno normalno, jer zucni putevi i jetra preuzimaju ulogu
zucne kese. Mali broj pacijenata i dalje ima tegobe i njima se savetuje da trajno budu na dijeti kao posle operacije.
Svim pacijentima se savetuje da uzimaju sto vise voca i povrza i hrane sa manje masnoca.
Zoki

Postod Ivana u Ned Jul 06, 2008 5:23 pm

Ko izvadi zucnu kesicu, prakticno postaje ZDRAV COVEK! Moze da se jede sve, znam po sebi. Pecurke posebno obozavam, zito sa slagom /dijetalnim/ satirem. Jedino ne jedem u onoj kolicini slaninu, cvarke i ostale "svinjarije" koje sam obozavala, ali, mogu ti reci da pojedem i po neki cvarak, pa parce -JEDNO masti i hleba, ne cesto. Jednostavno, jedem sve, ali jako pazim da ne bude MASNO. Jedem i pofezne /hleb pohovan u jajimna/, naravno, jedanput nedeljno, ne 5 parcica kao nekad nego 2.
Bukvalno - SVE sme da se jede, ali maksimalno izbegavanje masnih, zaprzenih jela, sto manje crnog luka przenog i tako to! Ovo bi i zdravi ljudi trebalo da izbegavaju!
Ivana

Postod Mira u Sub Jul 05, 2008 12:18 am

Pošto sam i ja imala holecistektomiju, pre 10 dana, i veoma se dobro osećala do juče, kada sam, ne znajući koliko dijeta mora da bude rigorozna slučajno pojela parče pite sa mlevenim mesom. Posle toga sam celu noć osećala bolove u želucu i užasnu mučninu. Povraćala sam u dva navrata, i to sve parčiće nesvarene hrane, a nakon jutrošnjeg obimnog povraćanja mi je konačno prestala mučnina. Još osećam slabiji bol u želucu i slabost zbog neprospavane i bolne noći koja je iza mene. Da li je moguće da je sve to posledica top parčeta pite, ili može da bude posredi i nešta drugo, potš je tek 10 dana prošlo od laparaskopske operacije žuči? Hvala
Mira

Sledeća

Povratak na Gastroenterologija - Bolesti sistema za varenje