Bol ispod desnog rebarnog luka

Diskusije na temu bolesti jednjaka, želuca, creva, pankreasa, jetre, žučne kese, hemoroida. Doktor je tu za sve veša nedoumice.

Re: Bol ispod desnog rebarnog luka

Postod Ljiljana u Uto Jun 02, 2009 1:03 am

Cao, i hvala ti na odgovorima. Danas sam otisla u jednu privatnu bolnicu kod nas, i imaju gastroenterologa, dolazi iz Beograda, sad trenutno je u Cikagu, pa zakazah za 12 jun. Kazu da je dobar, a pregled je 1800 dinara. Eto, a u drugoj bolnici 2500. Ja bas imam problem sa kiselinom, kad ga imam, i vec mi je muka od svega. Cesto kasljucam, znam da je kiselina. Nadam se da ce mi pomoci, a i trazila sam pregled sa debelim konsultacijama. Dosta toga mi smeta, a ne mogu sa sigurnoscu reci sta je. Hocu da znam tacno sta je za mene "mala klocina" hrane. Nekad imam utisak da sam se prejela, a nekad, odnosno cesto, da sam gladna, pa...i ne bilo kad sve "merim" i na sve pazim, a nista ne znam tacno. Svako malo jedem, po malo, ali nije to to.
Ja bas zbog tog osecaja gadjenja ne verujem da bih mogla gastroskopiju da radim. Nadam se da nece traziti, a ako bude, ja cu morati naci i novac i gde je rade sa anestezijom. Svasta mogu da istrpim, ali to...
Kako sam shvatila, tebi rentgen nije pokazao nista, ali ni gastroskopija nije. Sto je dobro, hvala Bogu. Ja sam citala da se gastroskopija radi ako ima prisustva cira, ili, kad sumnjaju na nesto, pa je zatraze radi bolje "slike".
Vidis kako se tesim :) Ma, videcemo, molim Boga da ne treba i da ce mi savetima i lekovima pomoci.
Ja sam iz Zrenjanina, imam 38 godina. Dovoljno me muci zeludac, osecam se kao da imam 100 :)
Hvala ti Gorane, pa javim se sa rezultatima, a mozda i do drzavnog stignem ranije ...
Pozdravljam
Ljiljana

Postod Milosevic Goran u Pon Jun 01, 2009 11:27 pm

Cao opet, Controloc sam pio od 20 mg ujutru pola sata pre jela, mozes slobodno i ujutru i uvece po 20mg ili ujutru od 40mg ima ga u tim oblicima, ovaj od 40mg ako bas imas tegobe a nije stetan, piju ga i trudnice, sto se gastroskopije tice i nije tako strasno,nije bolno, vise neprijatno jer te non stop dok ti to rade tera na povracanje a inace ne boli, meni su je tri puta radeli, dva puta u vojsci neka dva razlicita tipa, ima i ona sonda sa ultrazvukom pa su mi tako snimali pankreas zbog ciste koje imam, stolicu proveiri obavezno. Nisi mi rekla odakle si koliko godina imas? Pozdrav
Milosevic Goran

Postod Ljiljana u Ned Maj 31, 2009 6:53 pm

Hej cao, bas sam htela da te pitam kako si pio Controloc. 4 nedelje, ali koliko i kako na dan?
Jeste Omeprol, capsule, (Omeprazol je to). To mi je prepisala, da pijem 10 dana. Medjutim, meni je to kratak period, i kako napisah, sta posle. A, citala sam dosta o njemu, i nisam bas odusevljena onim sto sam procitala, a takodje sam procitala da je Controloc bolji. Vidi, odradjen mi je Rtg bas, bas. I slazem se da je gastroskopija mnogo bolja, ali, ja ne verujem da bih to mogla podneti. Samo u anesteziji. Radiolog je i rekao da ima upale, to me i brine, a toliko je stvarno izduzen zeludac da je skoro sigurno da pravi probleme. Ja sam test na heliko bakteriju radila ranije iz krvi, nije je bilo. Znam da je pouzdanije gastroskopijom, ali ima i onaj izduvni test, kako se vec zove, sto opet trazi i novac, a mislim da ga u mom gradu i ne rade. Nije invazivan, gastroskopija jeste, a mozda me i ne posalje na nju.
Mislila sam na svoju ruku da odradim i analizu stolice na bakterije, parazite i gljivice. To ne kosta tako mnogo, i daje podatke, bitne.
Slazem se sa tobom da cu morati da odem privatno, i kod nas je 2500 hiljade dinara pregled. Kod nas u drzavnoj bolnici radi odlican gastroenterolog, i naravno, ne radi privatno. Treba da se raspitam, da mi preporuce nekog privatno. Svi gastroenterolozi dolaze iz drugih gradova, tako da ih slabo ljudi poznaju, sem da nadjem nekog pacijenta, zadovoljnog :)
Moracu otici privatno, pa cu videti sta ce reci. Da li treba uraditi dodatna ispitivanja. Kao sto napisah, gastroskopija,...nisam kukavica, prag bola mi je veliki, ali, mislim da ne bih, znam da bi propao pregled. Uz svu volju.
Daj Boze da mi da lekove, da kaze tacno sta jesti, sta ne, i zanimaju me vezbe, smem li, ne smem, itd. Pa ce valjda da prodje,uz taj rezim.
Hvala ti, i javi mi za Controloc, i, ici cu uskoro kod gastro jer, ovako, nekad bolje, nekad losije, nije mi bas vise ni "zabavno" cekati...
Pozdravljam te
Ljiljana

Postod Milosevic Goran u Ned Maj 31, 2009 12:23 am

Cao opet,e za Opemrol nisam cuo ali akoje u pitanju Omeprol pa si permutovala,meni su ga prepisali ali mi ga je taj gastro zabranio kaze kao kancerogen je ako se uzima sa nekom hranom i picem(mozda jeste ali ga dosta lekara prepisuje), e mozda nebi trebalo toliko da cekas, neznam odakle si ali mogla bi privatno kod nekog gastroenterologa, pregled nije skup do 2000 dinara, samo se raspitaj ko je dobar, a i kad odes privatno doktori se za uzeti novac mnogo vise zauzmu za pacijenta, a RTG duodenuma i nije neka dijagnoza mene snimali i nista a onda me gastroenterolog uputio na gastroskopiju (to je ono gutanje sonde direktno u zeludac i duodenum) i tek tu videli da je sve upaljeno a i uzimaju odmah i isecak za analizu kojom se otkrivaju neke bakterije kao sto je holikobakter koji je uzrocnik svih bolesti zeludca, cireva itd. I to kosta ako hoces privatno bez cekanja negde oko 7000, skupo i neprijatno snimanje ali bar vidis na cemu si, ako si u situaciji odradi to, bollje nego da se nerviras dva meseca, jel do tada ces sigorno resiti svoje probleme, mene je to zakazivanje i cekanje ubijalo u pojam i na kraju sam skupio novac pa privatno i sada je ok, ali mene se sada te tegobe javljaju kada se iznerviram ili sam pod stresom, pa sad moram to sam sa sobom da resavam, sve najbolje, i javi sta je bilo, pozzz.
Milosevic Goran

Postod Ljiljana u Pet Maj 29, 2009 5:55 pm

Hvala ti na savetu. Doktorka opste prakse mi je prepisala Opemrol, pre Rtg-a duodenuma, ali ga nisam koristila. Pije se 10 dana, pa sta bih posle, ako se kiselina "vrati". Kako citam, desava se, a meni zakazano kod gastroenterologa za 29 jul. Ne sumnjam da je Contoloc dobar. Videcu sta cu. Pitala sam i ovde na- Pitanje za lekara, pa se nadam odgovoru. Svakako je dobro cuti iskustva, i hvala ti na tome.
Pozdrav
Ljiljana

Postod Milosevic Goran u Čet Maj 28, 2009 1:46 am

Cao, e sto se tice zeludca uzmi controoloc, jeste malo skuplji ali je zaista lek koji leci a ne smanjuje tegobe, meni je pomogao pio sam ga 4 nedelje a sada uzimam Famotidin od 20 mg pre spavanja o ok je, to mi je prepisao jedan gastoenterolog iz Nisa koga bas cene, pozz
Milosevic Goran

Postod ljiljana u Uto Maj 26, 2009 3:53 pm

Hvala ti na odgovoru. Analize krvi su mi ok. I ALT, AST, ALP, GGT,...ok.
Posto mi je zakazano za 29 juli kod gastro, ja odem, i kako sam isla redom, UZ, analiza krvi, i uradim i rtg danas.
Doktor je isto posumnjao na debelo crevo po simptomima dok nije pogledao zeludac. Sve je ok, i jednjak i zeludac, i dvanaestopalacno, sem sto je zeludac pun kiseline, i, ja ne znam kako reci, istegljen. I to podosta, bas dosta. Sad mi neki simptomi imaju i smisla. Mozda i svi. Kad legnem sve se smiri, recimo. I to me je cudilo, sad mi je jasnije.
Covek rece da je skoro do karlice. I da tesko ide sadrzaj iz zeluca u dvanaestopalacno crevo i da zato boli, izmedju ostalog. Pijem Ranisan, ne pomaze mnogo, ali osecam da imam manje kiseline i stolica vise nije retka. Krv jeste od hemoroida. Imala sam i pre slicno stanje, sto se hemoroida tice.
Moram do gastroenterologa na dalji "tretman". Sta jesti, kad, koliko, kako...plus lekovi za kiselinu.
Posle toga, nadam se da nece biti potrebe za dalje ispitivanje. Kako sam doktor rece, moze se pogledati i debelo crevo, ali on misli da bi tegobe trebale da se umanje, prestanu, sa "dijetom" i lekovima. Pitala sam ga u jednom momentu, hoce li taj zeludac negde dalje...Jedino ga ne pitah, da li on moze da vrsi pritisak na creva, mada po logici stvari vrsi na sve zivo koliki je....pa valjda i na njih.
Od muke se shalim...mada, dobro je.
Sad mi treba gastro koji ce imati volje da se pozabavim ovim mojim problemom.
Sto se nervoze tice, sve mi pogorsa, to stoji. Sad odo' da trazim po netu zeluce i po :)
Tebi hvala puno na odgovoru.
Pozdravljam te
ljiljana

Postod Milosevic Goran u Uto Maj 26, 2009 12:11 am

Cao, neznam koliko godina imas ali verovatno postoji mogucnost da je u pitanju iritabilni kolon ili nervozno crevo, svetla krv ustolici ukazuje na hemoroide mada bi trebalo uraditi rektoskopiju ili kolonoskopiju (pregled debelog creva), ja sam imao, a i dalje imam slicnih problema, svi nalazi su mi uredni sem ciste u pankreasu ali kazu nije od toga, ako si pod stresom ili napetoscu moze biti od toga jer stomak i zeludac prvi reaguju, najbolje bi bilo da odes kod nekog gastroenterologa na pregled, iskljucis postojanje neke upale jer neverujem da je nesto ozbiljnije pa onda se smiris i uzmes nesto za varenje tipa PROBIOTIK, a ako treba popricas i sa nekim psihijatrom, probleme koje navodis ima veliki broj ljudi a dijagnozu ne dobije nikad i sve to vremenom prodje, to ti kazem iz mog iskustva jer su me celog pretresli i kao sve je na nervnoj bazi, mene boli pa prodje i tako u nedogled ali sam navikao da zivim sa tim i imam utisak da kad se ne nerviram nemam ni tegoba, sve najbolje, i javi sta je bilo.
Milosevic Goran

Bol ispod desnog rebarnog luka

Postod ljiljanact@nadlanu.com u Sub Maj 16, 2009 1:49 pm

Pozdrav svima,
Molila bih vas za pomoc, savet, ili, ako neko ima, ili je imao slicno iskustvo da me posavetuje. Napominjem da sam vec zakazala pregled kod doktora opste prakse, pa cu videti na koje ce me pretrage dalje poslati, ali s obzirom da cekam i na taj pregled, a imam tegobe, da pomognem sebi i na ovaj nacin.
Imam bol ispod desnog rebarnog luka. I konstantan je, a i jacina bola nije zanemaraljiva. Boli. Doktorka je posumnjala na zuc, pa me je poslala na UZ abdomena, i kad sam ga obavila, pokazalo se da je sve u redu. Zuc, jetra, pankreas, slezina, bubrezi...
Bol je i dalje prisutna, i siri se na ledja. A pored toga, imam i smene zatvora i retke stolice (cesce nju imam), i ponekad osecaj da trebam ici u wc, a kad odem, ne mogu izvrsiti nuzdu. Ponekad imam osecaj da sam posle pola sata nakon sto jedem gladna, zeludac kao da je skroz prazan. Nemam problema sa varenjem cini mi se sto se zeluca tice, ali imam osecaj da on svari, pa da kasnije nastaje "zastoj". Ne znam kako bih to drugacije opisala. Gasove nemam cesto, ali kad ih imam, imam bolove u celom stomaku. I nakon toga sledi praznjenje. Obicno ujutru, i redja je stolica.
Od nedavno sam primetila i krv na wc papiru, mislim da je od hemoroida jer sam vec imala spoljasnje i krvarili su, ali sam zabrinuta sad jer nisu spoljasnji, nemam ih, a primetna je i krv oko stolice. Pisem oko, jer ne znam da li je ima i unjoj. Krv je svetle boje. Probala sam sa Ranisanom, ali ne vidim veliki pomak, bol je i dalje prisutna, mozda samo malo manje, Rupurut uzmem ponekad, ali posle njega imam osecaj da mi je zeludac "suv".
Ne mogu simptome da povezem do kraja sa bilo cim sto sam procitala na netu, pa od sumnje na debelo crevo, do sindroma nervoznog creva, ne znam...
Hvala svima unapred
pozdrav
Ljiljana
ljiljanact@nadlanu.com

Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 5:55 pm

Prethodni

Povratak na Gastroenterologija - Bolesti sistema za varenje