Gljivicna infekcija vagine

Ginekološki doktor forum i priča sa korisnicima na temu bolesti polnih organa žene, steriliteta, briseva, infekcije, trudnoće, zaštite pri polnim odnosima

Re: Gljivicna infekcija vagine

Postod shacy_maya@hotmail.com u Uto Jan 31, 2012 12:17 pm

zdravo imam 20 godina i imam pojacan sekret neprijatnog mirisa koristila sam vaginalete od kojih nisam imala taj sekret 2 meseca i sad mi se opet pojavio.Bila sam kod ginekologa i dao mi je vaginalete macmiror onda opet nisam imala sekret ,i onda kad mi je prosla menstruacija ja sam opet osetila taj neprijatan miris .Molim vas ako ste imali problem kao ja i resli ga ,molim vas pomozite jer je miris toliko neprijatan ,havala

Last bumped by Anonymous on Uto Jan 31, 2012 12:17 pm
shacy_maya@hotmail.com

Pridružio se: Pet Dec 24, 2010 11:31 pm

Postod tmaskovic@yahoo.com u Uto Nov 23, 2010 9:07 pm

:D
tmaskovic@yahoo.com je napisao:
Sandra je napisao:Cula sam da je dobro umivati se rastvorom sode bikarbone u slucaju vaginalnih gljivica. Da li je to tacno?

evo kako ces:u jednoj flasi,moze i od mineralne vode,staviti 2 kesice sode bikarbone i dopuniti vodom,u drugu takvu flasu staviti oko200 gr sirce{moze i jabukovo a moze i vinsko} i ispirati se naizmenicno,nekoliko puta u toku dana,duzeg vremena.tako ces resiti problem.
tmaskovic@yahoo.com

Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 2:51 am

Postod tmaskovic@yahoo.com u Uto Jun 30, 2009 9:38 pm

Sandra je napisao:Cula sam da je dobro umivati se rastvorom sode bikarbone u slucaju vaginalnih gljivica. Da li je to tacno?

evo kako ces:u jednoj flasi,moze i od mineralne vode,staviti 2 kesice sode bikarbone i dopuniti vodom,u drugu takvu flasu staviti oko200 gr sirce{moze i jabukovo a moze i vinsko} i ispirati se naizmenicno,nekoliko puta u toku dana,duzeg vremena.tako ces resiti problem.
tmaskovic@yahoo.com

Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 2:51 am

Postod Marija_SU u Ned Jun 14, 2009 1:33 pm

imam 21 godinu i u poslednje vreme mi se desavalo nesto cudno u predelu vagine...Prvo sam primetila kako mi je sekret veoma neugodnog mirisa,a zatim posle nekoliko dana sekret mi je postajao sve gusci i pocele su da mi se pojavljaju grudvice u sekretu.Posto sam davnom prilikom vec koristila vaginolete odlucila sam da to uradim i ovaj put...Medjutim tu nastaje jos veci problem,nakon 2 dana koriscenja ja sam pocela da se osipam u predelu klitorisa i usnica,i to se sve razvilo u neki vid plihova koji peku na dodir,peku kada piskim i naravno peku kada mi se luci sekret (belo pranje) ...Da li mozda neko zna o cemu se radi?
Marija_SU

Postod sandra u Pon Dec 22, 2008 6:19 am

Mirjana je napisao:Da li neko moze da mi objasni kako mogu da prepoznam gljivicnu infekciju vagine?
ona se prepoznaje sa pojavom svraba i peckanjem u predelu vaginalnog analnog dela.javla se i crvenila oko tog dela.leci se sa vaginaleta
sandra

Postod bobana u Čet Sep 11, 2008 9:49 am

Jasna je napisao:Ali, isto tako je moglo da bude i obrnuto - da je on dobio candidu u ustima od oralnog seksa, jer su zenama gljivice normalna flora vagine.

Pa, ne, zato sto ja nikada pre toga nisam to imala, a upravo tada sam primetila prvi put. Onda mi je on rekao da je to njegov problem jos odavno, ali nema smetnje, pa je odustao od lecenja, posto nikako nije mogao da se izleci.
bobana

Postod Jasna u Uto Sep 09, 2008 12:16 am

Ali, isto tako je moglo da bude i obrnuto - da je on dobio candidu u ustima od oralnog seksa, jer su zenama gljivice normalna flora vagine.
Jasna

Postod bobana u Pon Sep 08, 2008 6:46 pm

VAZNO!! Ja dugo nisam mogla da se otarasim kandide, i onda sam ukapirala da uvek posle oralnog seksa ja je ponovo dobijem. Stalno sam "eksperimentisala". Nisam imala i po nekoliko meseci kandidu, samo zato sto sam izbegavala oralni seks, i cim bi ga imala ja sam isla da se proverim i eto je...Posle godinu dana, mozda i vise, ja nateram momka da se proveri i ispostavi se da sam bila u pravu, on je imao kandidu na jeziku i u grlu. Bila sam u pravu. Prvi put sam dobila kandidu kada smo prvi put imali oralni seks i ja sam odmah nakon toga primetila svrab. Takodje mislim da nasi doktori nisu svesni koliko je to normalno oblik seksualnog opstenja, pa ili to niko zbog toga ne pominje, ili ne zna...Ko zna... Probajte, pa vidite.. :)
bobana

Postod Rada u Pon Avg 11, 2008 4:40 pm

Dakle...postoji jedna jako zajebana vrsta gljivica koja se zove Candida albicans i vecina je zena s njom i njezinim neugodnim djelovanjem , nazalost, upoznata.
Radi se o vrsti gljivica koja je normalan stanovnik debelog crijeva covjeka ali se pod utjecajem odredjenih faktora prekomjerno razmnozava i uzrokuje probleme.

Do njenog nekontroliranog razmnozavanja moze doci zbog poremecene imunoloske funkcije, ali i raznih vanjskih faktora. Zaprepastila sam se davno kad sam pronasla u ljekarni informativni letak o C.albicans i sto sve utjece na njeno pojacano razmnozavanje i kad sam jos citala i informirala se o tome shvatila sam da je doticnoj jako tesko pobjeci.

Nosenje sintetickog donjeg rublja, uskih hlaca, prekomjerno pranje, stres ( a tko danas nije pod stresom?!) , nosenje tangica, uporaba neadekvatnih higijenskih ulozaka, menstruacija ( a kako to izbjeci, molim vas lijepo?? osim tijekom trudnoce i nakon sto menstrucija s godinama nestane), trudnoca ( eto ga na! ), prekomjerna uporaba alkalnih sapuna koji unistavaju prirodnu floru rodnice i smanjuju sposobnost organizma da se sam zastiti....i bog te pita sto sve ne!
Rada

Postod Janko u Sub Jun 28, 2008 6:44 pm

Evo, kako prepoznati kandidu...

Muškarci: crvenilo glavića, beličaste naslage, upala izvodnog mokraćnog kanala, bolno mokrenje. Upalni proces može napredovati ushodno i oštetiti bubrege.

Žene: otok i crvenilo usmina i vagine, sirasta vaginalna sekrecija, intenzivno pečenje, jak svrab.
Janko

Sledeća

Povratak na Ginekologija - Bolesti ženskog genitourinarnog sistema