"Zavaljena" materica

Ginekološki doktor forum i priča sa korisnicima na temu bolesti polnih organa žene, steriliteta, briseva, infekcije, trudnoće, zaštite pri polnim odnosima

Re: "Zavaljena" materica

Postod bani u Uto Nov 23, 2010 9:07 pm

Odmah posle odnosa podmetni neko jastuče ili urolano ćebe pod dupe, tako da ti ulaz u vaginu bude više u odnosu na matericu. Rešenje je u tome što spermatozoidi u tom slučaju putuju gde treba, doduše malo uz pomoć nagiba, a u protivnom ne stignu do materice već begaju napolje.

Last bumped by Anonymous on Uto Nov 23, 2010 9:07 pm
bani

Postod ElvisaH u Pet Apr 03, 2009 8:12 am

Mene intersuje kako zena sa zavaljenom maternicom uspije da zatrudni sta uradite poslije odnosa ja imam zavaljenu maternicu i pokusavam zatrudniti skorom 1 god ali nista molim vas da mi malo objasnite pa da i ja tako uradim
ElvisaH

Postod Gost u Pon Dec 22, 2008 6:17 am

I ja sam jedna od onih sa zavaljenom matericom.Meni predstavlja problem jer sam imala obilne menstruacije.Tako su mi dr objasnili.Pre 8 meseci sam taj problem resila ugradnjom Mirena spirale.I ja sam rodila,tako da zavaljena materica nije prepreka za potomstvo.Pozz
Gost

Postod zajecarka u Sub Okt 25, 2008 8:04 pm

Pročitajte:bolesti:retrodevijacija materice
zajecarka

Postod zajecarka u Sub Okt 25, 2008 7:29 pm

Jos jedna sa zavaljenom matericom :) .To nije nikakava smetnja da se zatrudni,verujte mi dve trudnoće iznesene do kraja do termina,sto znaci nije frka ni za samo nosenje trudnoce.Jedini problem koji imam je kad dobijem menstruaciju umirem od bolova,i imam bolove prilikom ginekoloskog pregleda.
zajecarka

Postod Marija u Sub Okt 25, 2008 7:08 pm

Ivana, ako ti je za utehu, nisi jedina sa zavaljenom matericom. I ja imam tu "muku". Muka je sto ginekolozi kazu to, ali ne objasne o cemu se radi. Koliko sam ja razumela to nije smetnja da zatrudnis, a za trudnocu i porodjaj ne znam sta kazu. Moj ti je savet da odes ponovo kod ginekologa i da trazis objasnjenje i odgovore na tvoja pitanja!
:)
Ukoliko nesto saznas, javi preko foruma da znamo i mi!!
Pozz
Marija

Postod ivana u Uto Sep 16, 2008 4:55 pm

Zapravo, cula sam razne stvari na tu temu, da mogu teze da ostanem trudna, da postoji mogucnost bolnijeg porodjaja itd. Hvala ti u svakom slucaju..
ivana

Postod Jelena u Uto Sep 16, 2008 12:18 am

To je jedan od anatomskih polozaja u kome se moze naci materica. Obicno, ne predstavlja problem ni za trudnocu, ni za porodjaj.
Jelena

"Zavaljena" materica

Postod ivana u Pon Sep 15, 2008 1:33 pm

Ginekolog mi je rekao da imam zavaljenu matericu. Sta je to zapravo, i da li mogu da imam poteskoca zbog toga? Da zatrudnim ili za vrijeme trudnoce, porodjaja..?
ivana

Povratak na Ginekologija - Bolesti ženskog genitourinarnog sistema